نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

AstraZeneca به دلیل مشکلات تولید ، تحویل واکسن ها را به اتحادیه اروپا به تأخیر می اندازد

[ad_1]

AstraZeneca به دلیل مشکلات تولید ، تحویل واکسن ها را به اتحادیه اروپا به تأخیر می اندازد
AstraZeneca به دلیل مشکلات تولید ، تأمین واکسن به اتحادیه اروپا را به تأخیر می اندازد. تصویر: ویکی پدیا

AstraZeneca به دلیل مشکلات تولید ، تحویل واکسن ها را به اتحادیه اروپا به تأخیر می اندازد.

AstraZeneca گفت که باید تحویل برنامه ریزی شده به اتحادیه اروپا را 60 درصد کاهش دهد. به گفته منابع اتحادیه اروپا ، در سه ماهه اول سال 2021 ، 31 میلیون دوز به کشورهای اروپایی می رسد. این شرکت به دلیل مشکلات تولید در کارخانه شریک خود Novasep در بلژیک دیگر قادر به توزیع توافق شده واکسن نخواهد بود.

AstraZeneca اصرار داشت که “هیچ تأخیر برنامه ریزی شده” در راه اندازی واکسن های آن وجود ندارد ، اما گفت که “حجم اولیه” “به دلیل کاهش بازده سایت تولید در زنجیره تأمین اروپا ما” کمتر از حد انتظار بود. این شرکت با بیان اینکه تغییر در حجم مورد انتظار تاثیری بر انگلستان نداشته است ، گفت: “ما در ماه های فوریه و مارس ده ها میلیون دوز به اتحادیه اروپا تحویل خواهیم داد كه همچنان حجم تولید را افزایش می دهیم.”

بیشتر تولید سه واکسن COVID که از جمله AstraZeneca شناخته شده اند ، تاکنون توسط کشورهای پیشرفته متوقف شده است.

مراکش روز جمعه 2 میلیون دوز واکسن COVID-19 Astrazeneca دریافت کرد و این اولین کشور آفریقایی بود که محموله ای به اندازه کافی بزرگ برای راه اندازی برنامه ملی ایمن سازی دریافت کرد. این محموله با پرواز Royal Air Maroc از هند ، که صادرات واکسن را آغاز کرده بود ، به طور مشترک با دانشگاه آکسفورد ، به کشورهای با درآمد متوسط ​​و پایین در هفته جاری انجام شد.

تاکنون ، رباط 65 میلیون دوز سفارش داده است ، از جمله 25 میلیون واکسن AstraZeneca – که برای آن هم با موسسه سرم هند (SII) و R-Pharm روسیه معامله کرده است – و هم بقیه با سینوفرم چین.

مراکش در حال برنامه ریزی برای یک کمپین واکسیناسیون رایگان است که 25 میلیون نفر یا 80٪ از جمعیت آن را هدف قرار می دهد ، از کارگران بهداشتی شروع می شود. وی تا جمعه ، 22 ژانویه ، 463706 مورد عفونت ویروس کرونا را گزارش کرد که شامل 8076 مورد مرگ است.

این هفته ، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ، تدروس آدانوم گبراس ، دسترسی نابرابر کشورهای فقیر به واکسن های COVID-19 را “یک شکست اخلاقی فاجعه بار” توصیف کرد.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این خبر اختصاص دادید متشکریم “AstraZeneca به دلیل مشکلات تولید ، تأمین واکسن در اتحادیه اروپا را به تأخیر می اندازد”. برای اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، به این سایت مراجعه کنید صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.