نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

گرازهای وحشی می توانند برای دنیا خطرناک تر از 1.1 میلیون اتومبیل باشند

[ad_1]

گرازهای وحشی یک خطر بالقوه برای آب و هوا هستند
گرازهای وحشی یک خطر بالقوه برای آب و هوا هستند اعتبار: Pixabay

تعداد خوک های وحشی که از شهرنشینی در اسپانیا بازدید می کنند ، اگرچه آزار دهنده است ، اما یافته های جدید نشان می دهد که خوک های وحشی می توانند برای جهان خطرناک تر از 1.1 میلیون اتومبیل باشند.

مطالعات می گویند که با از بین بردن کربن محبوس شده در خاک ، خوک های وحشی حدود 4.9 میلیون تن دی اکسید کربن در سال در جهان منتشر می کنند که معادل 1.1 میلیون اتومبیل است.

یک تیم بین المللی به سرپرستی محققان The دانشگاه کوئینزلند و دانشگاه کانتربری از مدل های پیش بینی کننده جمعیت همراه با تکنیک های پیشرفته نقشه برداری برای تعیین آسیب های اقلیمی که خوک های وحشی در پنج قاره ایجاد می کنند استفاده کرده اند.

دکتر کریستوفر اوبراین از دانشگاه کوئینزلند خاطرنشان کرد که رشد روز افزون جمعیت گراز وحشی در جهان می تواند تهدید قابل توجهی برای آب و هوا باشد.

دکتر اوبراین گفت: “خوک های وحشی دقیقاً مانند تراکتورهایی هستند که در مزارع شخم می زنند و برای یافتن غذا خاک را می چرخانند.”

“وقتی خاک توسط افرادی که یک مزرعه را شخم می زنند یا در این حالت با ریشه کن کردن حیات وحش ایجاد مزاحمت می کند ، کربن در جو آزاد می شود.

“از آنجا که خاک تقریباً سه برابر بیشتر از جو حاوی کربن است ، حتی قسمت کوچکی از کربن ساطع شده از خاک می تواند تغییرات آب و هوایی را تسریع کند.

“مدل های ما نتایج گسترده ای را نشان می دهد ، اما نشان می دهد که گرازهای وحشی در حال حاضر مساحتی حدود 36000 تا 124،000 کیلومتر مربع را در یک محیط غیر بومی ریشه کن می کنند.

“این مقدار عظیم زمین است و نه تنها بر سلامت خاک و انتشار کربن تأثیر می گذارد ، بلکه تنوع زیستی و امنیت غذایی را که برای توسعه پایدار بسیار مهم هستند تهدید می کند.”

با استفاده از مدل های موجود برای تعداد و محل قرارگیری خوک های وحشی ، تیم 10000 نقشه را با تراکم وحشی بالقوه جهانی شبیه سازی کرد.

آنها سپس مقدار خاک آشفته شده توسط یک مطالعه طولانی مدت آسیب گراز وحشی را در تعدادی از شرایط آب و هوایی ، انواع پوشش گیاهی و ارتفاعات پوشیده از علفزارهای جلگه ای تا جنگل های سابپلین مدل سازی کردند.

محققان سپس بر اساس تحقیقات قبلی در آمریکا ، اروپا و چین انتشار کربن جهانی حاصل از آسیب خاک حاصل از خوک های وحشی را شبیه سازی کردند و هر قاره به جز قطب جنوب جمعیت خاص خود را از این گونه های وحشی مهاجم دارد.

نیکلاس پاتون از دانشگاه کانتربری گفت که این مطالعه برای محدود کردن اثرات تغییرات آب و هوایی در آینده تأثیراتی خواهد داشت.

آقای پاتون گفت: “گونه های مهاجم مشكل ساخت بشر است ، بنابراین ما باید پیامدهای زیست محیطی و زیست محیطی آنها را بپذیریم و مسئولیت آن را بپذیریم.”

“اگر اجازه داده شود که خوکهای مهاجم در مناطقی که کربن خاک زیادی دارند گسترش یابند ، حتی ممکن است خطر انتشار گازهای گلخانه ای در آینده بیشتر باشد.

“از آنجا که خوک های وحشی بارور هستند و باعث آسیب گسترده می شوند ، مدیریت آنها هم گران است و هم چالش برانگیز است.

“کنترل گراز وحشی قطعاً به همکاری و همکاری در حوزه های قضایی مختلف احتیاج دارد و کار ما تنها بخشی از معما است که به مدیران کمک می کند تا تأثیرات خود را بهتر درک کنند.

“واضح است که کارهای بیشتری باید انجام شود ، اما در این ضمن ما باید به حفاظت و نظارت بر اکوسیستم ها و خاک آنها که از طریق از دست دادن کربن در معرض گونه های مهاجم هستند ، ادامه دهیم.”

این مطالعه کامل در زیست شناسی تغییر جهانی.

با تشکر از شما برای خواندن “گرازهای وحشی می توانند برای دنیا خطرناک تر از 1.1 میلیون اتومبیل باشند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *