نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

کشتن جنگنده ها توسط 100 روستایی در نیجر ، آفریقای غربی

[ad_1]

کشتن جنگنده ها توسط 100 روستایی در نیجر ، آفریقای غربی
این حمله زمانی اتفاق افتاد که یک نامزد ضد جهادی ریاست جمهوری برنده پیش بینی شده انتخابات اعلام شد – منبع تصویر: توییتر

هنگام اعلام انتخابات ریاست جمهوری در کشور آفریقای غربی ، نظامیان مسلح حدود 100 نفر را در نیجر کشتند

حمله وحشیانه روز شنبه (2 ژانویه) به دو روستا در غرب نیجر آخرین حمله از مجموعه قتل عام هایی است که توسط شبه نظامیان جهادگر در منطقه آشفته تیلابوری کشور آفریقا انجام شده است.

آلمو حسن ، سیاستمدار محلی که اداره این دو جامعه را بر عهده دارد ، به خبرگزاری فرانسه گفت که روستاهای Tchoma Bangou و Zaroumadareye توسط “تروریست هایی که با حدود 100 موتورسیکلت آمده بودند” مورد حمله قرار گرفته اند. حسن گفت بسیاری از 75 زخمی شده برای درمان به نیامی ، پایتخت ، 120 کیلومتری منتقل شدند.

گفته می شود که این حملات در حالی رخ داده است که نتایج انتخابات نشان می دهد نامزد حزب حاکم و وزیر پیشین محمد بازم، که قول داده بود اقدامات سختی علیه جهادگران انجام دهد ، در دور اول انتخابات ریاست جمهوری در نیجر پیروز شد.

دو روستای مورد هدف در منطقه وسیع و ناپایدار تیلابوری واقع در منطقه “سه مرزی” محل ادغام نیجر ، مالی و بورکینافاسو هستند. این منطقه سالها با حملات جهادی روبرو بوده است ، در این سه کشور 4000 نفر در سال 2019 توسط سازمان ملل کشته شده اند.

ژانویه گذشته ، مقامات منطقه تیلابوری برای جلوگیری از حملات جهادگران خشن با استفاده از وسایل نقلیه ، استفاده از موتورسیکلت را ممنوع کردند.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله در اخبار “قتل عام 100 مبارز دهقانان در نیجر ، آفریقای غربی” اختصاص دادید متشکریم.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *