نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

پسری 12 ساله هفته ها پس از آلوده شدن به ویروس کرونا به طور ناگهانی در گیخون جان خود را از دست داد


پسری 12 ساله هفته ها پس از آلوده شدن به ویروس کرونا در Gijon درگذشت
اعتبار: مارتین سانچز

پسری 12 ساله از گیخون در ساعات اولیه 1 ژانویه در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان دانشگاه مرکزی در آستوریاس (HUCA) به دلیل اختلالات شدید التهابی هفته ها پس از عفونت با Covid-19 درگذشت.

وی روز سه شنبه ، 29 دسامبر ، ساعاتی پس از شروع به احساس ناخوشی ، تب و بثورات در بیمارستان کابوئز بستری شد. وقتی او ناگهان بدتر شد ، روز بعد به HUCA منتقل شد.

وی در بخش مراقبت های ویژه در کما القا شد ، اگرچه مشکلات التهابی که بر او وارد شد ، اندام های حیاتی وی را تحت تأثیر قرار داد ، بنابراین شرایط غیرقابل برگشت بود.

این کودک هیچ آسیب شناسی قبلی نداشت و دوست داشت فوتبال بازی کند.

اکنون متخصصان بهداشت در حال بررسی پرونده هستند تا علت مرگ کودک را مشخص کنند.

تعداد کودکان آلوده به Covid-19 در این موج دوم (12 درصد) بیشتر از موج اول (یک درصد) بود.

طی موج اول ، 1400 مورد تشخیص داده شد که کمتر از 25 درصد آنها به بستری شدن در بیمارستان نیاز داشتند و فقط 52 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

در موج دوم ، تا ماه سپتامبر ، 66000 مورد در کودکان توسط گزارش شده است وزارت بهداشت.

علائم كودكان معمولاً كمتر و خفیف تر از بزرگسالان است ، رشد خوبی دارند و فقط یك درصد آنها باید در بیمارستان بستری شوند. مشکلات التهابی بسیار نادر است ، اما وقتی بروز می کند ، معمولاً در کودکان بزرگتر ، بسیار جدی است.

کودکان کمتر به دیگران آلوده می شوند و علائم آن معمولاً شامل تب ، آب مروارید ، ورم معده و روده و گاهی اوقات ذات الریه است.

علائم در کودکان بالای 10 سال بدتر ظاهر می شود و شامل سردرد ، استفراغ و تعداد گلبول های سفید خون است.

در موارد جدی تر ، مانند پسری که در گیخون فوت کرد ، مشکلات التهابی مشاهده می شود و اغلب نیاز به درمان فشرده است.


با تشکر از شما که وقت خود را برای خواندن این مقاله اختصاص دادید ، “پسربچه 12 ساله هفته ها پس از آلوده شدن به ویروس کرونا به طور ناگهانی در Gijon جان خود را از دست داد.” برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *