نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

واکسن AstraZeneca در میان تردیدها به پرتغال وارد می شود


واکسن AstraZeneca در میان تردیدها به پرتغال وارد می شود
واکسن AstraZeneca قرار است در ماه فوریه وارد پرتغال شود. تصویر: توییتر

واکسن AstraZeneca در ماه فوریه و در میان تردید در مورد اینکه چه کسی آن را دریافت می کند ، وارد پرتغال خواهد شد

در 9 فوریه ، اولین دوزهای واکسن AstraZeneca / Oxford به پرتغال وارد می شود ، اما در مورد اینکه چه کسی باید آن را مصرف کند ، در سراسر اروپا شک و بحث وجود دارد.

ایتالیا و آلمان به عنوان “نگران کمبود داده در مورد اثربخشی واکسن در افراد بالای 65 سال” توصیف شده اند ، در حالی که رئیس جمهور مکرون مستقیماً صحبت می کند و پیشنهاد می کند که این “تقریباً بی اثر” برای این گروه سنی است.

آژانس دارویی اروپا (EMA) استفاده از واکسن AstraZeneca در افراد بالای 18 سال را تأیید کرده است ، بنابراین ممکن است مقامات بهداشتی پرتغال فقط این واکسن را به حداقل افراد در معرض خطر بدهند.

هماهنگ کننده پرتغالی گروه کاری واکسن ها ، فرانسیسکو راموس ، گفت که انتظار می رود واکسن یکبار مصرف جانسن (جانسون و جانسون) در ماه مارس آغاز شود و گفت این “باعث افزایش سرعت واکسیناسیون” در پرتغال در سه ماهه دوم می شود.

آقای راموس ، وقتی خبرنگاران از او سال کردند ، از اظهار نظر در مورد تردیدهای مطرح شده توسط وزرای اتحادیه اروپا در مورد اثربخشی واکسن AstraZeneca برای افراد بالای 65 سال خودداری کرد ، و ترجیح داد فقط بگوید که پرتغال باید 113000 دوز واکسن را در فوریه دریافت کند. طبق برنامه پیش برو

10،800 دوز Moderna امروز (یکشنبه) وارد می شود و 80،000 مورد دیگر از Pfizer / BioNTech باید فردا ، دوشنبه وارد شود.

_______________________________________________

از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله اختصاص دادید ، “واکسن AstraZeneca ، که به دلیل تردیدها به پرتغال وارد می شود ،”

برای اخبار روز بیشتر انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، از صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو دیدن کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *