نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

هزاران دوز واکسن به دلیل سرنگ نامناسب در اسپانیا از بین رفته است

[ad_1]

هزاران دوز واکسن به دلیل سرنگ نامناسب در اسپانیا از بین رفته است
تصویر از دیمیتری هاتمن بر پخش شدن

هزاران واکسن Pfizer به دلیل سرنگ نامناسب در اسپانیا از بین می رود

آژانس دارویی اروپا (EMA) در 8 ژانویه تغییری در جزوه بسته Pfizer به تصویب رساند و از آن زمان در صورت داشتن مواد مناسب ، می توانید به جای پنج بار از ویال ها شش دوز دریافت کنید.

در صفحه فنی جدید آمده است که ویال ها حاوی 6 دوز 0.3 میلی لیتر واکسن هستند و برای استخراج همه آنها باید از سرنگ های “کم حجم مرده” استفاده شود. حجم مرده فضای بین سوزن و پیستون سرنگ است. هرچه این فضا کوچکتر باشد ، دوز کمتری از دست می رود. سرنگ های ایده آل سرنگ های 1 میلی لیتری ، نوع انسولین است ، اما در این مورد به 0.1 میلی لیتر رسیده است.

علی رغم این واقعیت که وزارت بهداشت در خرداد ماه گذشته محل نگهداری سرنگ با فضای مرده را به جوامع اعلام کرد ، همه افراد به اندازه کافی دریافت نکردند و بنابراین نمی توانند از دوز ششم ویال ها استفاده کنند.

در مورد اینکه این تغییر در برگه واکسن چه تاثیری بر قراردادهای قبلاً امضا شده دارد ، فایزر بار دیگر تأکید کرد که توافق های انجام شده به صورت دوز است و نه به صورت ویال و اگرچه در صورت مذاکره با اتحادیه اروپا ، اگر / اگر تغییری ایجاد شود ، توافق می شود ، این تعداد ویال هایی که هنوز نیاز به دوز دارند را تحت تأثیر قرار می دهد.

اروپا 600 میلیون دوز از Pfizer خریداری کرده است. اسپانیا 60 میلیون نفر دارد.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله “هزاران دوز واکسن از دست رفته در اسپانیا به دلیل نا مناسب بودن سرنگ” متشکریم. برای اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، به این سایت مراجعه کنید اخبار هفتگی یورو صفحه نخست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *