نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ناسا تاریخ احتمالی برخورد سیارک را اعلام کرد

[ad_1]

ناسا تاریخ احتمالی برخورد سیارک را اعلام کرد
اعتبار: Pixabay

ناسا تاریخ احتمالی برخورد سیارکی را که می تواند زمین را نابود کند اعلام کرد.

ناسا سیارک “2009 JF1” را “بالقوه خطرناک” می داند.

آژانس فضایی آمریکای شمالی ، که لیستی از سنگ های فضایی را تهدید می کند که در اثر برخورد با زمین تهدید شده اند ، تاریخ تأثیر این سیارک را اعلام کرد: 8.34 صبح 6 مه 2022.

از طریق Sentry ، یک سیستم نظارت بر برخورد ، ناسا سیارک “2009 JF1” را که به عنوان یک جرم زمین نزدیک (NEO) طبقه بندی شده است ، به طور جامع مشاهده کرده است ، به این معنی که به اندازه کافی نزدیک است تا تهدید محسوب شود. این سیستم سیارک ها را بر اساس اندازه ، سرعت ، اندازه و سالی که احتمالاً ضربه در آن رخ می دهد طبقه بندی می کند.

ناسا در بیانیه ای گفت: “برخی از سیارک ها و ستاره های دنباله دار مسیرهای مداری را دنبال می کنند که آنها را بسیار بیشتر از حد معمول به خورشید و بنابراین زمین نزدیک می کند.”

آژانس فضایی آن را از طریق Sentry در سال 2009 مورد بررسی قرار داد و قطر آن را حدود 13 متر تخمین زد.

کارشناسان معتقدند که این برخورد می تواند باعث انفجاری معادل 230 کیلو تن دینامیت شود. با این حال ، تخمین زده می شود که احتمال برخورد 0،026٪ سیارک وجود دارد.

آژانس های فضایی در حال حاضر برای توسعه ماموریت های “حمله” به این سیارک ها که تهدیدی برای کره زمین هستند و آنها را از مسیر خود منحرف می کنند ، تلاش می کنند ، این مورد مربوط به فضاپیمای DART است که از اواسط سال 2021 پرتاب می شود تا به دلیل ویژگی هایش با دیمورفوس ، یکی از خطرناک ترین سیارک ها برای زمین برخورد کرد.

DART به مأموریت Hera ناسا تعلق دارد که با همکاری آن انجام می شود آژانس فضایی اروپا (ESA).


از اینکه وقت خود را برای خواندن این خبر اختصاص دادید متشکریم. “ناسا تاریخ احتمالی برخورد سیارک ها را اعلام کرد.” برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *