نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مدیر اجرایی یونیسف در مورد حمله به روستاهای نیجر صحبت می کند

[ad_1]

مدیر اجرایی یونیسف در مورد حمله به روستاهای نیجر صحبت می کند
اعتبار:Yosuf_Mohseni / توییتر

هنریتا فاور ، مدیر اجرایی یونیسف ، در مورد آخرین حملات هولناک به روستاهای نیجر در روز شنبه (2 ژانویه) صحبت کرد.

دو روستا در غرب نیجر به طرز وحشیانه ای مورد حمله قرار گرفت و افراد مسلح حدود 100 روستایی را به قتل رساندند ، آخرین مورد در مجموعه قتل عام مبارزان جهادگر در منطقه آشفته تیلابوری در کشور آفریقا.

هنریتا فاور ، کارمند دولت 72 ساله ایالات متحده که از 2005 تا 2007 به عنوان معاون وزیر خارجه و مدیر عامل وزارت امور خارجه ایالات متحده خدمت کرده است ، بیانیه رسمی را به نمایندگی از صندوق کودکان سازمان ملل در مورد وقایع غم انگیز منتشر کرد.

“من شدیداً نگران حملات وحشتناک شنبه گذشته گروههای مسلح غیر دولتی علیه غیرنظامیان در روستاهای Tchoma Bangou و Zaroumadareye ، نیجریه در نزدیکی مرز با مالی هستیم. طبق منابع غیررسمی ، دست کم 100 نفر از جمله 17 کودک کشته شده اند. ” او گفت.

“گزارش های تأیید نشده نشان می دهد که تمام کودکانی که جان خود را از دست داده اند – 10 پسر و 7 دختر – زیر 16 سال هستند. بعضی ها ظاهراً سوخته و تا حد مرگ سوخته شدند.

“تعداد ناشناخته ای از کودکان زنده مانده بر اثر خشونت آسیب جدی دیده اند ، در حالی که بسیاری دیگر قبلاً از جوامع خود آواره شده اند. حداقل 11 کودک از خانواده خود جدا شده اند.

“این حوادث هولناک در پی حمله وحشیانه دیگری در دسامبر سال گذشته در تومور ، در منطقه دیفا در نیجر انجام شد که منجر به کشته شدن 45 نفر از جمله 10 کودک شد. در این حمله منابع حیاتی مواد غذایی ، زیرساخت های آب و دو کلاس درس نابود شد که تقریباً 21000 نفر را تحت تأثیر قرار داد.

“چنین خشونت بی پروا و بی توجهی به زندگی کودکان و خانواده ها باید با شدیدترین شرایط محکوم شود. این اقدامات شنیع نقض فاحش حقوق کودکان و قوانین بین المللی بشردوستانه و حقوق بشر است. یونیسف خواستار توقف فوری حملات به کودکان ، خانواده ها و اجتماعات آنها است.

“ما عمیقاً به خانواده های قربانیان تسلیت می گوییم و مجددا بر حمایت یونیسف از کودکان و خانواده ها در نیجر تأکید می کنیم. وی در پایان گفت: “یونیسف آماده حمایت از دولت نیجر در کمک به بازماندگان و جمعیت آسیب دیده و حمایت از حقوق همه کودکان است.”


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “مدیر اجرایی یونیسف در مورد حملات به روستاهای نیجر صحبت می کند” متشکریم. برای اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، به این سایت مراجعه کنید اخبار هفتگی یورو صفحه نخست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *