نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مالاگا منطقه ای است که بیشتر در معرض خطر سونامی است

[ad_1]

مالاگا منطقه ای است که بیشتر در معرض خطر سونامی است
مالاگا منطقه ای است که بیشتر در معرض خطر سونامی است. تصویر – Pixabay

امروز ، 20 مه ، روزنامه رسمی دولت (BOE) منتشر شده برنامه دولت برای حمایت از مدنی در برابر خطر سونامی.

امروز ، 20 مه ، روزنامه رسمی دولت (BOE) برنامه دولت برای حمایت از مدنی در برابر خطر سونامی را منتشر می کند ، طبق La Opinion de Malaga. این سند تحلیلی از خطرناک بودن امواج جزر و مد در سواحل مدیترانه اندلس است. نتایج نشان می دهد مالاگا استانی است که بیشترین خطر سونامی را دارد.

“مطابق با مطالعات انجام شده در مورد خطر قطعی سونامی به دلیل علل لرزه ای اسپانیا ، با استفاده از وضعیت دانش از نظر توصیف منبع و مدل هیدرودینامیکی ، برنامه ملی سونامی بر اساس ارزیابی ، در سناریوهای حساس ، از حداکثر ارتفاع تولید شده توسط آب و زمان رسیدن به نقاط نزدیک ساحل ، با در نظر گرفتن گسسته سازی ایجاد شده در مدل های توزیع ، “در این طرح آمده است.

در نتیجه گیری آمده است: “در سواحل اندلس مدیترانه ، سونامی که می تواند ارتفاعات بیشتری ایجاد کند ، همان گسل آلبوران سور است که در مالاگا و ملیلا بیش از پنج متر ارتفاع دارد. ارتفاع حدود 20 دقیقه خواهد بود. “

مناطقی که بیشترین ارتفاع را دارند در ساحل غربی اندلس و جزایر قناری “با حداکثر مقادیر که می توانند بیش از هشت متر باشند” هستند.

“در هر دو مورد ، بیشترین ارتفاع مربوط به امواج جزر و مدی تولید شده در گسل های مارکز دو پومبال و نعل اسب است. زمان ورود در اندلس حدود 55 دقیقه خواهد بود ، در حالی که ورود به جزایر قناری طی یک ساعت انجام می شود. لازم به ذکر است که این قسمت از سواحل اندلس ممکن است تحت تأثیر ورود امواج جزر و مدی کوچکتر باشد ، اما با زمان رسیدن حدود 30 دقیقه. “

“این طرح ملی سونامی یک سیستم هشدار سونامی ایجاد می کند تا به مقامات حفاظت مدنی و خدمات اضطراری عمومی در مورد تهدید نزدیک ، و همچنین شهروندانی که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند ، با توجه ویژه به آسیب پذیرترین افراد هشدار دهد. ، به گونه ای که چنین ارگان هایی می تواند موارد لازم را برای اطمینان از پاسخ سریع فراهم کند و مردم می توانند اقدامات دفاع شخصی مناسب را در هر مورد انجام دهند “، در این سند آمده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *