نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

عوارض انجماد چربی ممکن است بیشتر از تصور قبلی باشد

[ad_1]

عوارض انجماد چربی ممکن است بیشتر از تصور قبلی باشد
تصویر: ویکی پدیا / W. Oelen

عوارض روش “چربی انجماد” لیندا ایوانجلیستا ممکن است بیشتر از آنچه تصور می شد رایج باشد.

این سوپرمدل هفته گذشته فاش کرد که دچار تغییر شکل و ناراحتی شده است ، اما جراحان می گویند این روشی که وی تحت آن قرار گرفته است خطراتی را برای افراد بیشتری از آنچه تصور می شد دارد.

کرایولیپولیز یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است که با انجماد چربی اضافی را از بین می برد. اما عارضه ای به نام هایپرپلازی پارادوکسیکال چربی (PAH) – ناحیه ای سخت شده از بافت چربی موضعی که پس از کرایولیپولیز ایجاد می شود – ممکن است بیشتر از آنچه تصور می شد رایج باشد. می گوید گزارشی در شماره ماه ژوئیه از جراحی پلاستیک و ترمیمی، مجله پزشکی رسمی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS).

بر اساس مطالعه ای که توسط جراحان عضو ASPS مایکل ای کلی و دکتر خوزه رودریگز فلیز از میامی در جراحی پلاستیک انجام شد ، در حالی که PAH را می توان با لیپوساکشن با موفقیت درمان کرد ، بیماران باید چند ماه منتظر بمانند. محققان می نویسند: “جراحان هنگام برخورد با بیمارانی که PAH دارند ، هنگام توضیح مشکل و ارائه راه حل احتمالی جراحی باید بسیار حساس باشند.”

PAH پس از کرایولیپولیز ممکن است یک عارضه “نادر” نباشد

دکتر. کلی و رودریگز فلیز و همکارانش تجربیات خود را در مدیریت بیماران مبتلا به PAH پس از کرایولیپولیز به اشتراک می گذارند: روشی که توسط FDA تأیید شده است و با از بین بردن سلول های چربی زیر جلدی حساس به سرما عمل می کند. این روش برای درمان مناطق چرب مشکل دار مانند شکم و “دستگیره های عشق” رایج شده است.

هیپرپلازی پارادوکسیکال چربی به عنوان یک عارضه جانبی نادر پس از کرایولیپولیز گزارش شده است. در این شرایط ، ناحیه تحت درمان در هفته های بعد از عمل بزرگتر از کوچکتر می شود و “توده ای بدون درد ، بزرگ شده ، سفت و مشخص” در زیر پوست باقی می ماند. بر اساس داده های تولید کننده تجهیزات کرایولیپولیز ، تخمین زده می شود که PAH در هر 4000 چرخه درمانی ، با فرکانس 0.025 درصد ، یک بار رخ می دهد.

نویسندگان تجربه خود را با 11 بیمار مبتلا به PAH شرح می دهند. شش بیمار در کلینیک نویسندگان تحت کرایولیپولیز قرار گرفتند و پنج نفر نیز با روشهای دیگر معرفی شدند. نویسندگان خاطرنشان می کنند که تجربه آنها از 15 مورد PAH در شش بیمار فرکانس بسیار بالاتری را نشان می دهد: 0.72، یا حدود 1 در هر 138 روش کرایولیپولیز.

خبر خوب این است که PAH در همه موارد با موفقیت درمان شده است. اکثر بیماران فقط نیاز به لیپوساکشن دارند. یک بیمار لیپوساکشن همراه با عمل جراحی شکم انجام داد. دکتر رودریگز فلیز استفاده از تکنیک های لیپوساکشن با کمک انرژی را توصیه می کند. همه بیماران به نتایج زیبایی خوبی دست یافتند و از ظاهر نهایی خود بسیار خوشحال بودند.

با این حال ، بیماران باید چندین ماه برای درمان منتظر بمانند. این زمان برای نرم کردن چربی در ناحیه PAH لازم است. در غیر این صورت خطر عود PAH وجود دارد. در برخی موارد ، بیش از یک درمان لیپوساکشن مورد نیاز است.

دکتر. کلی و رودریگز-فیلیز و همکارانش اذعان دارند که برای بیمارانی که در ابتدا به دنبال روش کاهش تهاجمی چربی بودند ، بسیار نگران کننده است که برای اصلاح مشکل با نیاز به یک روش تهاجمی (لیپوساکشن) روبرو شوند. دو بیمار PAH از ادامه درمان خودداری کردند ، اگرچه هزینه درمان توسط تولید کننده تجهیزات کرایولیپولیز تامین می شد.

نویسندگان می گویند: “بیماران در ابتدا با تأخیر تشدید می شوند و نیاز به اطمینان خاطر دائمی دارند که مشکل در نهایت حل خواهد شد.” مشاوره در این دوره انتظار بسیار مهم است. “

“با وجود این موانع ، رضایت بیماران از نتیجه نهایی زیبایی جراحی بالا است.” کلی و رودریگز فلیز و همکارانش نتیجه می گیرند.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله اختصاص دادید متشکریم ، حتماً به وب سایت یورو ویکلی نیوز (اخبار هفته ای یورو) برای همه اخبار محلی و بین المللی فعلی خود مراجعه کنید و ما را دنبال کنید فیس بوک و اینستاگرامبه[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *