نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

شیر مادران مادرانی که واکسن کووید دریافت کرده اند حاوی آنتی بادی است

[ad_1]

شیر مادران مادرانی که واکسن کووید دریافت کرده اند حاوی آنتی بادی است
تصویر: Pixabay

بر اساس یک مطالعه جدید ، شیر مادران شیرده واکسینه شده علیه کووید -19 حاوی مقدار قابل توجهی آنتی بادی است که ممکن است به محافظت از نوزادان در برابر این بیماری کمک کند.

بر اساس یک مطالعه جدید از دانشگاه فلوریدا ، مادران شیردهی که علیه کووید -19 واکسینه شده اند حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی بادی هستند که ممکن است به محافظت از نوزادان در برابر این بیماری کمک کند.

“یافته های ما نشان می دهد که واکسیناسیون منجر به افزایش قابل توجه آنتی بادی ها علیه ویروس SARS-CoV-2 می شود که باعث ایجاد کووید -19 در شیر مادر می شود ، که نشان می دهد مادران واکسینه شده می توانند این ایمنی را به نوزادان خود منتقل کنند ، چیزی که ما این را تأیید می کنیم. در تحقیقات فعلی ما ، “جوزف لارکین سوم ، نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار گروه میکروبیولوژی و علوم سلولی در UF / IFAS می گوید.

هنگامی که نوزادان متولد می شوند ، سیستم ایمنی بدن آنها توسعه نیافته است ، بنابراین مبارزه با عفونت ها به تنهایی برای آنها دشوار می شود. جوزف نوح ، یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد در گروه اطفال در دانشکده پزشکی UF ، گروه نوزادان ، می گوید که آنها اغلب بسیار جوان هستند تا به انواع خاصی از واکسن ها پاسخ کافی بدهند.

Neu توضیح می دهد که در این دوره آسیب پذیر ، شیر مادر به مادران شیرده اجازه می دهد تا “ایمنی غیرفعال” را برای نوزادان ایجاد کنند.

“شیر مادر را به عنوان یک جعبه ابزار پر از ابزارهای مختلف برای کمک به آماده سازی نوزاد برای زندگی در نظر بگیرید. نیو گفت: “واکسیناسیون ابزار دیگری را به جعبه ابزار اضافه می کند که می تواند به ویژه در پیشگیری از بیماری کووید -19 مفید باشد.” “نتایج مطالعه ما به وضوح نشان می دهد که واکسن می تواند به محافظت از مادر و نوزاد کمک کند ، دلیل قانع کننده دیگری برای واکسیناسیون زنان باردار یا شیرده است.”

این مطالعه بین دسامبر 2020 تا مارس 2021 انجام شد ، زمانی که واکسن های Pfizer و Moderna برای اولین بار در دسترس متخصصان مراقبت های بهداشتی قرار گرفت.

در این مطالعه ، محققان 21 کارمند بهداشت شیرده را که هرگز به کووید -19 آلوده نشده بودند ، استخدام کردند. تیم تحقیق سه بار از شیر مادر و خون مادر نمونه برداری کردند: قبل از واکسیناسیون ، بعد از دوز اول و بعد از دوز دوم.

لورن استافورد ، دانشجوی دکتری در آزمایشگاه لارکین می گوید: “ما پس از دوز دوم واکنش قوی به آنتی بادی ها در خون و شیر مادر مشاهده کردیم ، که حدود صد برابر میزان پیش از واکسیناسیون بود.”

ویویان والکارس ، ساکن در بخش اطفال در دانشکده پزشکی UF ، گروه نوزادان ، می گوید: “این سطوح نیز بالاتر از سطوح مشاهده شده پس از عفونت طبیعی با ویروس است.” والکارس و استافورد نویسنده اصلی یافته های این مطالعه هستند.

والکارس گفت واکسیناسیون مادران برای محافظت از نوزادان چیز جدیدی نیست.

“معمولاً مادران باردار در برابر سیاه سرفه و آنفولانزا واکسینه می شوند ، زیرا این می تواند بیماری های جدی برای نوزادان باشد. نوزادان همچنین می توانند به کووید -19 مبتلا شوند ، بنابراین واکسیناسیون معمول مادران در برابر این ویروس چیزی است که در آینده شاهد آن خواهیم بود. “

با در نظر گرفتن این موضوع ، تیم تحقیقاتی به مطالعه ادامه می دهد که چگونه شیر مادر حاوی آنتی بادی های کووید -19 تولید شده توسط واکسیناسیون از نوزادانی که آن را مصرف می کنند محافظت می کند.

لارکین گفت: “ما دوست داریم بدانیم آیا نوزادانی که از شیر مادر حاوی این آنتی بادی ها استفاده می کنند ، دفاع خود را در برابر Covid-19 ایجاد می کنند یا خیر.” “ما همچنین می خواهیم درباره خود آنتی بادی ها بیشتر بدانیم ، مانند مدت زمان وجود آنها در شیر مادر و میزان موثر بودن آنها در خنثی سازی ویروس.”

نو گفت آزمایشگاه او همچنین به مطالعه استفاده درمانی بالقوه از شیر مادر تولید شده توسط مادران واکسینه شده علاقه مند است.

با کنار گذاشتن سوالات بی پاسخ ، محققان از نتایج اولیه خود هیجان زده و دلگرم می شوند.

استافورد ، دارای مدرک میکروبیولوژی و علوم سلولی دانشکده کشاورزی و علوم زیستی UF / IFAS.

Neu گفت: “ما همچنین از مشاهده بسیاری از مطالعات همزمان دیگر در سراسر جهان که آنتی بادی هایی را در شیر مادران واکسینه شده نشان می دهند ، بسیار هیجان زده ایم.” “این بدان معناست که مطالعه ما تعداد زیادی از شواهد را تأیید می کند.”


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله اختصاص دادید متشکریم ، حتماً به وب سایت یورو ویکلی نیوز (اخبار هفته ای یورو) برای همه اخبار محلی و بین المللی فعلی خود مراجعه کنید و ما را دنبال کنید فیس بوک و اینستاگرامبه[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *