نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

سال 2020 گرمترین سال ثبت شده در اروپا بود

[ad_1]

https://www.euroweeklynews.com/2020/11/23/covid-lockdowns-coued-only-a-tiny-blip-in-greenhouse-gas- انتشارات /
در سطح جهانی ، 2020 به عنوان گرمترین سال ثبت شده با 2016 همراه بود – منبع تصویر: موسسه کوپرنیک

تحقیقات اخیر نشان داده است که 2020 گرمترین سال ثبت شده در اروپا است ، در حالی که در سال گذشته در جهان به عنوان گرمترین سال تاکنون مرتبط با سال 2016 بوده است.

طبق اعلام اتحادیه اروپا موسسه کوپرنیکوس ، زمستانها و پاییزهای غیرمعمول گرم در سراسر قاره منجر به گرمترین سال از سال 2020 در اروپا از زمان شروع ثبت شد. در همین حال ، گرمای شدید در قطب شمال و سایر دمای بالا در سراسر جهان باعث می شود که سال گذشته 2016 گرمترین گرم در جهان باشد.

دانشمندان هشدار داده اند که افزایش دمای کره زمین گواهی بارز بر تغییرات آب و هوایی است ، زیرا انتشار Co2 با وجود وقفه ای کوتاه در اقدامات انسداد همه گیر ، به سطح مضر در حال افزایش است.

ماتیاس پکه ، مدیر کمیسیون فضایی اروپا گفت: “شرایط اضطراری آب و هوا در سال 2020 و داده های دفتر تغییرات آب و هوایی کوپرنیک به ما نشان می دهد که ما هیچ وقت برای از دست دادن نداریم.” وی از امضا کنندگان توافقنامه آب و هوایی پاریس 2015 خواست که متعهد شوند قول دهند که انتشار کربن را تا اواسط قرن 21 به صفر برسانند.

طبق اطلاعات موسسه کوپرنیکوس ، در سال 2020 دمای کره زمین به طور متوسط ​​1.25 درجه بالاتر از زمان قبل از صنعت بود. در دره مرگ ، کالیفرنیا ، بالاترین دما تا کنون با اطمینان ثبت رکورد در ماه اوت هنگامی که گرما به 54.4 درجه سانتیگراد رسیده است.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این خبر اختصاص دادید متشکرم “2020 گرمترین سال ثبت شده در اروپا بود”. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *