نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

دفتر حقوق بشر سازمان ملل خواستار آزادی دموکرات ها در هنگ کنگ است

[ad_1]

دفتر حقوق بشر سازمان ملل خواستار آزادی دموکرات ها در هنگ کنگ است
اعتبار: @ ythomas915182 / توییتر

سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل ، لیز تروسل خواستار آزادی فوری دموکرات های گردهم آمده در هنگ کنگ در روز چهارشنبه (6 ژانویه) شد.

در آنچه به عنوان پایان حتی دموکراسی محدود در هنگ کنگ توصیف شده است ، روز گذشته بیش از 50 قانونگذار و فعال مخالف دستگیر شده بر اساس قانون امنیت ملی سختگیرانه چین دیده شدند.

وزیر امور خارجه انگلیس ، دومنیک راآب نیز دستگیری های گسترده را محکوم کرد و چین را به “گمراه کردن عمدی جهان” با استفاده از قانون هفت ماه امنیت ملی متهم کرد.

لیز تروسل بیانیه زیر را خطاب به منطقه ویژه اداری هنگ کنگ ، چین صادر کرد: “ما از دستگیری روز چهارشنبه 53 فعال سیاسی ، دانشمند ، قانونگذار سابق ، شورای منطقه ای و وکلای فعلی در منطقه ویژه اداری هنگ کنگ بسیار نگران هستیم و خواستار آزادی فوری آنها هستیم. این دستگیری های اخیر نشان می دهد – همانطور که بیم آن وجود دارد – جرم تضعیف تحت قانون امنیت ملی در واقع برای بازداشت افرادی است که از حقوق قانونی برای شرکت در زندگی سیاسی و عمومی استفاده می کنند.

“دفتر حقوق بشر سازمان ملل و کارشناسان مستقل حقوق بشر سازمان ملل بارها هشدار داده اند که جرائمی مانند فعالیت های خرابکارانه تحت قانون امنیت ملی ، مصوب ژوئن 2020 ، مبهم و بیش از حد گسترده هستند ، سو abuse استفاده یا اجرای خودسرانه را تسهیل می کنند.

“دستگیری های دیروز آخرین مورد از بازداشت های مجموعه ای بود که مربوط به اعمال آزادی های اساسی ، از جمله حق اجتماعات مسالمت آمیز ، در هنگ کنگ بود.

“ما تأكید می كنیم كه اعمال حق مشاركت در امور عمومی ، مستقیم و از طریق نمایندگان آزادانه انتخاب شده ، یك حق اساسی است كه توسط میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی (ICCPR) محافظت می شود ، كه در سند اساسی قانون هنگ كنگ ثبت شده است. ما از مقامات می خواهیم که به تعهدات ICCPR خود عمل کنند و از استفاده از قانون امنیت ملی برای سرکوب حقوق آزادی بیان ، اجتماعات مسالمت آمیز و اجتماعات خودداری کنند.

وی در پایان گفت: “ما همچنین از مقامات می خواهیم كه حق آزادی بیان را در چارچوب تحقیقات مداوم ، از جمله اجازه دادن به روزنامه نگاران و سازمان های خبری برای انجام كاملاً آزادانه وظایف قانونی خود تضمین كنند.”


از اینکه وقت خود را برای خواندن این خبر اختصاص دادید ، “دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار آزادی دموکراتها در هنگ کنگ است”. برای اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، به این سایت مراجعه کنید اخبار هفتگی یورو صفحه نخست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *