نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

در کمتر از 10 سال ، 65٪ اسپانیا در تأمین آب آشامیدنی مشکل خواهد داشت

[ad_1]

در کمتر از 10 سال ، 65٪ اسپانیا در تأمین آب آشامیدنی مشکل خواهد داشت
در کمتر از 10 سال ، 65٪ اسپانیا در تأمین آب آشامیدنی مشکل خواهد داشت اعتبار: Pixabay

در کمتر از 10 سال ، 65٪ اسپانیا در تأمین آب آشامیدنی مشکل خواهد داشت و این چیزی است که کل جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، جهان با افزایش کمبود آب روبرو شده است. این سازمان معتقد است که نیمی از جمعیت جهان فقط در طی چند سال از دسترسی محدود به آب آشامیدنی سالم و سالم رنج خواهند برد. در اسپانیا ، تا سال 2030 ، 65٪ از مردم در تأمین آب شیرین مشکل دارند. این چیزی است که بسیاری از افراد را نگران کرده است ، اما ممکن است راه حل جدیدی وجود داشته باشد.

انستیتوی ساخت و ساز و فناوری کره (KICT) راه حل احتمالی برای این مشکل دارد. آنها راهی برای تسریع در نمک زدایی آب ایجاد کرده اند. روش جدید از غشا نانوالیاف استفاده می کند.

این غشا می تواند 99 درصد نمک را در آب دریا فیلتر کند ، این بدان معنی است که افراد می توانند در عرض چند دقیقه آب آشامیدنی تمیز دریافت کنند.

این فرآیند با داشتن آب نمک گرم در یک طرف غشا و آب شیرین سرد از طرف دیگر کار می کند. غشا دو مایعات را از هم جدا می کند و اجازه می دهد بخار آب از طرف گرم عبور کند. این بدان معنی است که سپس بخار مانند آب شیرین متراکم می شود.

اگر غشا water آب را جذب کند ، اگرچه روند کار متوقف می شود. دانشمندان کره ای فناوری نانو جدیدی را ایجاد کرده اند ، به این معنی که غشا مرطوب نمی شود. این ماده از پلی وینیلیدن فلوراید ، ترموپلاستیک و آئروژل سیلیکونی استفاده می کند ، همانطور که به مدت 20 دقیقه گزارش شده است.

ما امیدواریم که این فناوری جدید بتواند بحران آب در سراسر جهان را کاهش دهد. ابتدا باید فناوری جدید تجاری شود. در حال حاضر ، سازمان بهداشت جهانی معتقد است که نزدیک به 785 میلیون نفر در سراسر جهان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند.


از شما برای خواندن تشکر می کنیم ، و حتما اخبار هفته هفته را برای همه اخبار محلی و بین المللی خود بررسی کنید.

الکس گلن خبرنگار بزرگترین روزنامه اسپانیایی زبان اسپانیا ، اخبار هفتگی یورو است. او پیش از این به مدت 15 سال در NHS کار می کرد تا اینکه در سال 2018 به اسپانیا نقل مکان کرد. او سبک زندگی ، زبان و فرهنگ اسپانیایی را دوست دارد و چندین سال را صرف مطالعه اسپانیایی کرد تا اینکه برای کیفیت بهتر زندگی به اسپانیا نقل مکان کند. وی در کوههای آلمریا ، جایی که دوست دارد در جامعه ای روستایی که ترکیبی از مهاجران و اسپانیایی ها دارد ، پناه گرفته است. در اوقات فراغت ، او از پیاده روی ، خواندن و کاوش در منطقه ای که در آن زندگی می کند لذت می برد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *