نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

درگیری مرزی بین چین و هند – سربازان مجروح از هر دو طرف

[ad_1]

درگیری مرزی بین چین و هند - سربازان زخمی شده از هر دو طرف
درگیری مرزی بین چین و هند – سربازان مجروح از هر دو طرف. تصویر: ویکی مدیا

درگیری مرزی بین چین و هند – نیروها از هر دو طرف زخمی می شوند.

سربازان چینی و هندی در ناکو لا در سیکیم با یکدیگر درگیر شدند و هر دو طرف از زخمی شدن خبر دادند. منابع ادعا می کنند که جنگ در ناکو لا پس از آن رخ داد که سربازان هندی تلاش ارتش آزادیبخش خلق (PLA) برای حمله به خاک هند را به چالش کشیدند. “هر دو طرف برخی از تقویت کننده ها را به همراه آوردند – در هنگام برخورد فیزیکی در هر دو طرف آسیب دیده است.”

ارتش هند با جلوگیری از درخواست جدید برای حمله به چین ، هفته گذشته به درگیری های شدیدی در سیکیم منجر شد. سربازان هندی و چینی در ناکو لا در سیکیم درگیر شدند و سربازان دو طرف را مجروح کردند.

تنش ها در طولانی ترین مرز مورد مناقشه جهان زیاد است. دست کم 20 سرباز هندی در ماه ژوئن گذشته در یک درگیری در منطقه لاداخ کشته شدند. هند و چین طولانی ترین مرز مورد مناقشه جهان را دارند ، از طرف دیگر هر دو کشور ادعای سرزمین های بزرگ را دارند.

طبق برخی گزارش های رسانه های انگلیس ، رنمین ، استاد دانشگاه پکن ، ادعا می کند که نیروهای چینی دو قله مهم در تپه را به “اجاق مایکروویو” تبدیل کرده و نیروهای هند را مجبور به عقب نشینی کرده اند.

با این حال ، دفتر اطلاع رسانی مطبوعات هند (PIB) این گزارش ها را پاک کرده است. PIB در توییتر خود نوشت: “برخی از پورتال های خبری بین المللی عناوین گمراه کننده ای منتشر کرده و ادعاهای بی اساس در مورد تقابل مرز هند و چین در لاداخ ارائه داده اند.” “این ادعاها نادرست است ، ADGPI [Additional Directorate General of Public Information] توضیح داد که چنین حادثه ای رخ نداده است. مراقب چنین اطلاعات غلطی باشید. “

سلاح های مایکروویو بخشی از آن سلاح انرژی هدایت شده (DEW) است که اولین بار توسط ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سابق در طول جنگ سرد ساخته شد.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “درگیری های مرزی چین و هند – نیروها از هر دو طرف زخمی شدند” متشکریم. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، از صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو دیدن کنید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *