نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

دانته ، هفت قرن پس از مرگ توسط فلورانس جشن گرفته شد

[ad_1]

دانته آلیگیری “پدر ادبیات ایتالیا” شناخته می شود و مورد علاقه فلورانس بومی خود است – منبع تصویر: ویکی مدیا

DANTE ALIGHIERI ، “پدر ادبیات ایتالیا” قلمداد می شود ، به مناسبت هفتصدمین سالگرد درگذشت نویسنده ، در زادگاهش فلورانس جشن گرفته می شود.

این نویسنده قرون وسطایی که به سادگی با نام دانته شناخته می شود ، با شعر حماسی تحسین برانگیز کمدی الهی شناخته می شود. این اثر معروف که به سه قسمت تقسیم شده است ، جهنم ، برزخ و بهشت ​​را به تصویر می کشد ، هنوز هم یکی از بزرگترین آثار تاریخ ادبیات جهان محسوب می شود.

دانته در سال 1265 در فلورانس به دنیا آمد و سال 2021 هفتصدمین سالگرد درگذشت وی در سال 1321 در راونا است. شهر فلورانس برای جشن معروفترین محلی خود از برنامه هایی برای نمایش آثار هنری کمیاب مربوط به متون حماسی نویسنده در مشهور جهانی خود رونمایی کرده است. گالری اوفیزی.

مجموعه ای از اسکچ های فدریکو زوکاری ، هنرمند دوره رنسانس ، به صورت رایگان از گالری به صورت آنلاین به نمایش در خواهد آمد ، به این معنی که طرفداران دانته می توانند از این آثار قدردانی کنند ، حتی اگر کووید و بودجه آنها مانع زیارت ایتالیا شود.

این مجموعه در مدت دو سال اقامت این هنرمند در اسپانیا بین سالهای 1586 تا 1588 تولید شده و شامل 88 قطعه است. اکثریت (49) دیدگاه دانته در برزخ را به تصویر می کشند ، در حالی که 28 نفر جهنم و 11 بهشت ​​را به تصویر می کشند.

ایکه اشمیت ، مدیر اوفیزی گفت: “گالری اوفیزی واقعاً مفتخر است که سالگرد درگذشت این شاعر بزرگ را با در دسترس قرار دادن این مجموعه استثنایی از هنرهای گرافیکی جشن می گیرد.”


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “دانته ، هفت قرن پس از مرگ توسط فلورانس جشن گرفت” متشکریم. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *