نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

خشم به دلیل “خصومت” بروکسل مانع از صادرات واکسن به ایرلند شمالی می شود

[ad_1]

خشم به دلیل
خشم ، زیرا “خصومت” بروکسل جلوی صادرات واکسن به ایرلند شمالی را می گیرد. تصویر: Pixabay

خشم ، زیرا “خصومت” بروکسل جلوی صادرات واکسن به ایرلند شمالی را می گیرد.

اتحادیه اروپا کنترل صادرات واکسن به ایرلند شمالی را آغاز کرده است. این اقدام “خصمانه” برای جلوگیری از استفاده از ایرلند شمالی به عنوان درب عقب برای انتقال واکسن COVID از اتحادیه اروپا به انگلستان است.

برای فعال کردن کنترل ، بروکسل ماده 16 پروتکل ایرلند شمالی را که بخشی از توافق خروج Brexit است ، آغاز کرده است. این آخرین اقدام “تیت تات” در حالی صورت می گیرد که با تولیدکننده واکسن AstraZeneca بر سر تحویل دوزهای واکسن به 27 عضو واحد اختلاف نظر وجود دارد.

طبق مفاد پروتکل ایرلند شمالی ، کالاها باید بتوانند آزادانه بین اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی حرکت کنند ، زیرا این منطقه همچنان در بازار واحد کالاها باقی مانده و همچنان تحت قوانین گمرکی اتحادیه اروپا فعالیت می کند.

اولین وزیر استورمونت ، آرلین فاستر ، این اقدام را “عملی خصمانه باورنکردنی” توصیف کرد و خواستار “پاسخ شدید” وست مینستر شد. واکسن ها در حال حاضر از بقیه انگلستان در ایرلند شمالی وارد می شوند ، بنابراین تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

رهبر DUP افزود: از آنجا که اتحادیه اروپا از ماده 16 به این شکل تهاجمی و شرم آور استفاده می کند ، اکنون زمان تقویت دولت ما است. “من از نخست وزیر می خواهم تا برای پیشبرد منافع ایرلند شمالی و بقیه انگلستان اقدامات قاطع از جمله ماده 16 را انجام دهد.”

چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا ، امروز ، جمعه ، اصرار داشت که گزینه های قانونی باید بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که واحد می تواند دوزهای واکسن کرونا ویروس مورد نیاز را تأمین کند.

شب گذشته ، رئیس ارشد اتحادیه اروپا در نامه ای به چهار رهبر اتحادیه اروپا نوشت: “من از همه تلاش ها برای حل مسئله با شرکت ها از طریق گفتگو و مذاکره پشتیبانی می کنم. با این حال ، اگر راه حلی رضایت بخش یافت نشد ، من معتقدم که ما باید همه احتمالات را بررسی کنیم و از همه ابزارهای قانونی و اقدامات اجرایی موجود در این معاهدات استفاده کنیم. “

وی افزود: این امر با اتخاذ اقدامات اضطراری مناسب برای اطمینان از تولید و عرضه م ofثر واکسن به جمعیت ما ، از طریق قانونی به اتحادیه اروپا و کشورهای عضو کمک می کند.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “خشم به دلیل خصومت بروکسل در جلوگیری از صادرات واکسن به ایرلند شمالی” متوقف می کنید ، متشکریم. برای اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، به این سایت مراجعه کنید صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *