نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

حق خارج

[ad_1]

STANLEY MATTHEUS - فرانسیسکو فرانکو
STANLEY MATTHEUS: از سمت راست و با شماره 7 بازی می شود – FRANCO: دیکتاتور راست راست.

هفتاد سال پیش ، زمانی که فوتبال هنوز یک بازی زیبا بود ، در انگلستان به عنوان فوتبال (انجمن فوتبال) شناخته می شد تا آن را از راگبی (فوتبال راگبی) متمایز کند. بازیکن سمت راست بیرون شماره 7 پیراهن خود را می پوشید و به عنوان وینگر راست شناخته می شد ، معروف ترین آنها استنلی متیوس بود. امروز ، “جناح راست” در افراطی خود معنای شوم بیشتری دارد.

پس از جنگ جهانی دوم ، با شکست آرمانهای راست افراطی ، در غرب از ناسیونالیسم به سوسیالیسم تغییر شکل یافت. حمایت کمونیست ها در فرانسه و ایتالیا افزایش یافت ، اما این مسئله چیزی را حل نمی کند. سوسیال دموکراسی ، تجسم یافته توسط سوئدی ها در استفاده از اقتصاد ترکیبی و عدالت اجتماعی ، راه را نشان داده است.

پس از چندین دهه ، افراد محروم شروع به یافتن امید کردند. آنها می توانند به طور فزاینده ای در ثروت در حال تکامل شرکت کنند ، که از قضا توسط سرمایه داری ایجاد شده است. ثروت و درآمد به طور مساوی تری توزیع می شود. فرصت ها و تجربیات جدید باز شد و افراد کمتری باقی ماندند.

در این قرن ، شکاف بین فقیر و غنی در بسیاری از کشورها به طور چشمگیری افزایش یافته است. خدمات عمومی ، از جمله آموزش و مراقبت های بهداشتی ، به نفع برون سپاری خصوصی کاهش یافته است ، در حالی که سیستم های مالیاتی به گونه ای طراحی شده اند که به نفع افراد فوق العاده ثروتمند و مستضعف به هزینه افراد مستضعف است.

اصول سوسیالیسم این است که کسانی که دارای امتیازات (آمادگی جسمی و جسمی ، و همچنین قاشق های نقره ای) هستند ، باید از کسانی که فرصت ندارند حمایت کنند. با تعریف آن جا مانده است. در قرن جدید کوچک شمردن هر شکل از سوسیالیسم مد شده است.

هر کسی که برای ایجاد تغییر اجتماعی تلاش می کند با ناسازگاری به عنوان “چپ” رد می شود. اما در حالی که اقتصاد کنترل شده در بلند مدت ثروت کمتری تولید می کند ، سعی در توزیع عادلانه آن دارد.

البته حق به معنای اقتصاد بازار سرمایه دار و آزاد است که ثروت تولید می کند. در اصل ، این به معنای ثروت بیشتر برای همه است ، اما در عمل ثروت را عمدتا برای افراد ممتاز تولید می کند. یک راه حل کامل نیست. اما این قانون نهایی (یا خارجی) است که می تواند موجب بی عدالتی زیادی شود ، همانطور که می خواهد افراد و کشورهایی را که فکر می کند کمتر مورد توجه قرار گرفته ، حفظ و یا حتی از بین ببرد ، از بین ببرد.

در طول زندگی من ، جناح راست بیرونی با هیتلر ، فرانکو ، داعش و جمهوری خواهان دوران ترامپ ملی گرایی را برای ما به ارمغان آورد. ایالات متحده با وحشت از هر نوع سوسیالیسم غیر از کمونیسم ، با جباران و ظالمانی مانند باتیستا ، شاه ایران ، آریل شارون ، پینوشه ، نتانیاهو و شاهزاده محمد بن سلمان دوست و حمایت کرد. به نظر می رسد ایالات متحده هر نوع سوسیالیسم را با خودكشی های كمونیستی از استالین و مائو گرفته تا پوتین و شی جین پینگ برابر می داند.

در سال 1965 استنلی متیو بدون دستمزد بر پورت واله حکومت کرد. او سالها تابستانها را در کشورهای مختلف آفریقا به آموزش کودکان می پرداخت. وی بعداً یک تیم کاملاً سیاه از پسران فقیر در آفریقای جنوبی که از آپارتاید سوار بودند تشکیل داد. دقیقاً اقدامات سمت راست نیست.

نظرات دیوید واربویز نظر اوست و لزوماً نماینده نظر ناشران ، تبلیغ کنندگان یا حامیان مالی نیست.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *