نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

جوامع ماهیگیری اروپایی از جمله انگلستان با خطرات آب و هوایی روبرو هستند

[ad_1]

جوامع ماهیگیری اروپایی با خطرات آب و هوایی روبرو هستند
تصویر: توییتر

به گفته محققان ، جوامع ماهیگیری اروپایی با خطرات خاص آب و هوایی خود روبرو هستند.

در میان همه ماهیگیری ها و جوامع ساحلی اروپا ، در بریتانیا و مدیترانه شرقی بیشترین خطر ابتلا به تغییرات آب و هوایی وجود دارد. آنها برای کاهش خطرات آب و هوایی ، به سیاست گذاران منطقه ای توصیه می کنند که بر مدیریت پایدار و متنوع ماهیگیری تمرکز کنند.

میلیون ها نفر در سراسر اروپا به ماهیگیری برای غذا و معیشت و به عنوان جنبه مهمی از میراث فرهنگی خود وابسته هستند. در آینده نزدیک ، گرم شدن اقیانوس بر توزیع محلی و فراوانی گونه های ماهی و صدف تأثیر می گذارد و پیامدهای عمده ای برای مشاغل محلی خواهد داشت.

نتایج در سطح منطقه ای

در یک مطالعه جدید بسیار گسترده اما در عین حال مفصل ، بوم شناسان دریایی از مutesسسات تحقیقاتی دانمارک ، انگلستان و هلند خطر آب و هوایی جوامع ماهیگیری منطقه ای را بررسی کرده اند. دانشمندان به جای این که فقط به سطح گونه ها نگاه کنند ، سطح جمعیت ماهیان را افزایش داده اند. این منجر به تجزیه و تحلیل ناوگان و منطقه شد.

میرون پک از موسسه تحقیقات دریایی سلطنتی هلند از NIOZ می گوید: “یکی از مهمترین اکتشافات ما این است که حتی در کشورهای نسبتاً ثروتمندتر مانند انگلستان ، تفاوت های منطقه ای زیادی با برخی ، هرچند نه همه ، محلی وجود دارد. ماهیگیری فعالیت ها جوامع پرخطر “به طور کلی ، انگلستان و کشورهایی مانند یونان ، رومانی ، بلغارستان و کرواسی با بیشترین خطر آب و هوا روبرو هستند. پک گفت:” جوامع فقط می توانند یک گونه را صید کنند ، که ممکن است به دلیل تغییرات آب و هوایی یا ماهیگیری کاهش یابد. فقط در یک نوع سرمایه گذاری کرده است. وسایلی که نمی توان برای گونه های مختلف ماهی استفاده کرد. “

راه حل ها باید تطبیق داده شوند

مشخصات مختلف ریسک برای مناطق جغرافیایی در اروپا بر نیاز به رویکردهای بسیار محلی برای سازگاری تأکید می کند. جان پینگر ، دانشمند آب و هوا در Cefas ، مرکز محیط زیست ، شیلات و آبزی پروری انگلستان ، می گوید: “خطرات آب و هوایی در کشورهای مختلف و در داخل متفاوت است. مطالعه ما نشان می دهد که در حالی که مقایسه برخی از جوامع ساحلی و ناوگان ماهیگیری نسبت به دیگران بسیار آسان است ، می تواند بسیار دشوارتر باشد. “

در مطالعه خود ، محققان پیشنهاد می کنند که کشورهایی مانند دانمارک ، فنلاند و بلژیک باید بر مقاومت بیشتر ناوگان تمرکز کنند ، در حالی که کشورهای بالتیک باید شبکه های ایمنی اجتماعی را بهبود بخشند ، برای مثال از طریق حمایت از درآمد یا معیشت جایگزین. بریتانیا و کشورهای جنوب شرقی اروپا باید در هر دو زمینه سازگار شوند.

پینگر گفت: “ناوگان و مناطق به دلایل مختلف می توانند در معرض خطر باشند ، به این معنی که تصمیمات باید به جای تلاش برای اعمال یک رویکرد جهانی در همه شرایط در همه شرایط ، بر اساس عوامل و تأثیرات محلی تنظیم شوند.” به عنوان مثال ، در برخی مناطق ، حمایت مالی می تواند به خرید وسایل ماهیگیری جدید کمک کند و بنابراین ماهی های غیر سنتی ، ورودی یا بی مهرگان مانند ماهی مرکب را هدف قرار می دهد. در جاهاي ديگر ، مداخلاتي كه سودآوري ناوگان يا پايداري اجتماعي-اقتصادي را بهبود مي بخشد ممكن است مثرتر باشد. “

اجرای نتیجه گیری های سیاسی

دانشمندان با در نظر گرفتن خطرات آب و هوایی ، قرار گرفتن در معرض و آسیب پذیری ناوگان ماهیگیری و مناطق ساحلی ، تجزیه و تحلیل خطر آب و هوا را توسعه داده اند. پک گفت: “با هم ، این عوامل به ما اجازه می دهند تا نتیجه گیری هایی را که می توان در سیاست ها اعمال کرد ، به دست آوریم.” “در حقیقت ، نتایج ما در توصیه های بعدی آب و هوایی IPCC در اوایل سال آینده مورد توجه قرار خواهد گرفت.”

محققان به سیاستگذاران توصیه می کنند از یک سو بر مدیریت پایدار منابع زنده دریایی و از سوی دیگر بر تنوع ناوگان ماهیگیری تمرکز کنند. تقویت هر دو عامل خطرات آب و هوایی را برای جوامع ماهیگیری محلی به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. پینگر گفت: “این مطالعه می تواند توسط ماهیگیران و مدیران شیلات برای آینده نگری و برنامه ریزی اقدامات سازگاری آینده مورد استفاده قرار گیرد.”


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله اختصاص دادید متشکریم ، حتماً بازگردید و وب سایت یورو ویکلی نیوز را برای همه اخبار محلی و بین المللی فعلی خود بررسی کنید و ما را دنبال کنید فیس بوک و اینستاگرامبه[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.