نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

جمهوری دومنیکن ازدواج کودکان را ممنوع کرده است

[ad_1]

جمهوری دومنیکن ازدواج کودکان را ممنوع کرده است
اعتبار: Niek Verlaan – Pixabay

جمهوری دومنیکن ازدواج کودکان را کاملاً ممنوع کرده است.

مجلس نمایندگان جمهوری دومنیکن با تصویب لایحه منع ازدواج کودکان در این کشور که در آن دختران بالای 15 سال مجاز به ازدواج بودند ، سال 2020 به پایان رسید.

تخلف از این قانون علاوه بر فسخ نکاح ، با مجازات کمتری از حبس از دو تا پنج سال و جزای نقدی در حدود 8 تا 17 هزار یورو مجازات خواهد شد.

بر اساس آمار رسمی ، 36 درصد دختران و پسران دومنیکن قبل از 18 سالگی ازدواج می کنند یا دوباره به هم می پیوندند که بالاترین درصد در آمریکای لاتین و کارائیب است.

طبق اعلام یونیسف ، در 12٪ اتحادیه ها عروس کمتر از 15 سال داشت ، رقمی که میانگین عروسی قبل از 15 سالگی در آمریکای لاتین را دو برابر می کند.

به گفته معاون خوزه هوراتیو رودریگز ، نمایندگان کنگره پس از تصویب یک سری اصلاحات در لایحه مجلس سنا در 21 دسامبر که “غنی سازی” این قانون را تصویب کرد ، برای اولین بار در این طرح رأی دادند.

این قانون برای تصویب به دستگاه اجرایی می رود.

رئیس جمهور دومنیکن، لوئیز آبینادر ، گفت که “برای جمهوری دومنیکن پذیرفتن مقام اول” در آمریکای لاتین در مورد این موضوع غیرقابل قبول است.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “جمهوری دومنیکن ازدواج کودکان ممنوع می کند” متشکریم. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *