نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تعداد کشته شدگان در جهان کوید بیش از 2 میلیون نفر است

[ad_1]

آخرین خبر: تعداد کشته شدگان در جهان کوید از 2 میلیون نفر گذشته است
مرحله تاریک یک سال پس از ظهور ویروس از چین رخ می دهد – منبع تصویر: توییتر

فقط در عرض یک سال از زمان ظهور ویروس کشنده از شهر ووهان چین ، جهان بر مرحله مخوف 2 میلیون مرگ و میر کوید در سراسر جهان غلبه کرده است.

مطابق با داده ها از دانشگاه جان هاپکینز، جمعه (15 ژانویه) ، تعداد کل مرگ و میرها در Covid-19 در جهان مرحله تلخ 2 میلیون نفر از دست رفته را پشت سر گذاشت. این رقم معادل جمعیت چندین شهر بزرگ جهان از جمله بروکسل و وین است و نبرد جمعی جهانی را که طی سال گذشته علیه این بیماری کشنده انجام شده تأکید می کند.

در حالی که بسیاری از جوامع و همسایگان در سراسر جهان توسط همه گیری طغیان گرد هم آمده اند ، این ویروس همچنین بر گسترش تقسیمات سیاره ای که به طور فزاینده قطبی شده است ، برجسته شده است. دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش گفت که تعداد بالای کشته شدگان “به دلیل عدم تلاش هماهنگ جهانی” بدتر شده است. وی افزود: علم موفق شده است اما همبستگی شکست خورده است.

در اروپا و آمریکای شمالی ، برنامه های واکسیناسیون دسته جمعی امید به حالت طبیعی پس از همه گیری پس از یک سال تلفات بی سابقه جمعی را فراهم می کند ، در حالی که در کشورهای فقیرتر مانند ایران ، هند ، برزیل و مکزیک ، ویروس بدون علائم کاهش وزن در جریان است.

نقطه عطف 2 میلیون کشته در حالی است که اسپانیا در تلاش است تا تصمیم بگیرد که آیا محدودیت هایی را برای مسدود کردن برای کاهش خسارات جانی از جهش در موارد ایجاد می کند – یا برای حفظ اقتصاد قبلاً فلج شده کشوری که روزی کانون جهانی بوده است. از ویروس. به نظر می رسد که دولت مرکزی در مادرید گزینه دوم را انتخاب می کند ، در حالی که رهبران در مناطق در حال بحث درباره راه حل وجودی هستند.

یک چیز مطمئناً است ، جهان هنوز از شر ویروسی که به طور دائمی شیوه زندگی ما را تغییر داده است خلاص نشده است و مسیر دهه آینده را تعیین خواهد کرد زیرا وارد دنیایی می شویم که بسیار متفاوت از دنیایی است که چندی پیش در آن زندگی می کردیم.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “بهترین خبر: تعداد کویید بیش از 2 میلیون نفر” متشکریم ، برای اخبار روزانه در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، از صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو دیدن کنید .[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *