نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ترامپ هشت برنامه دیگر را برای تشدید تنش با چین ممنوع می کند

[ad_1]

ترامپ هشت برنامه دیگر را برای تشدید تنش با چین ممنوع می کند
ترامپ هشت برنامه دیگر را برای تشدید تنش با چین ممنوع می کند. تصویر: Pixabay

ترامپ هشت برنامه دیگر را برای تشدید تنش با چین ممنوع می کند.

کاخ سفید گفت ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، دستورالعمل منع معاملات با هشت برنامه نرم افزاری چینی ، از جمله برنامه پرداخت تلفن همراه Ant Group را امضا كرد ، دو هفته قبل از آغاز به كار جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، تنش ها را با پكن افزایش داد.

یک مقام ارشد دولت گفت: این اقدام با هدف کاهش تهدید آمریکایی ها توسط برنامه های نرم افزاری چینی ایجاد شده است که دارای پایگاه های کاربر زیادی هستند و به داده های حساس دسترسی دارند. در این دستور آمده است كه ایالات متحده باید برای حفاظت از امنیت ملی علیه “توسعه دهندگان برنامه های نرم افزاری چینی” اقدام تهاجمی انجام دهد.

این بخش به وزارت بازرگانی ایالات متحده دستور می دهد تعیین کند که کدام معاملات تحت این دستورالعمل در طی 45 روز ممنوع خواهد شد و همچنین نمونه کارهای Tencent و WeChat Pay را هدف قرار می دهد. در این سفارش همچنین CamScanner ، Shareit ، Tencent QQ ، VMate نامگذاری شده است که توسط شرکت تابعه Alibaba UCWeb و WPS Office of Beijing Kingsoft Office Software منتشر شده است.

در این دستورالعمل آمده است: “با دسترسی به دستگاه های الکترونیکی شخصی مانند تلفن های هوشمند ، تبلت ها و رایانه ها ، برنامه های نرم افزاری مربوط به چین می توانند به طیف گسترده ای از اطلاعات کاربر ، از جمله اطلاعات شخصی حساس و اطلاعات شخصی دسترسی داشته و آنها را ضبط کنند.”

در این سند افزوده شده است: “این جمع آوری داده ها” به چین امکان می دهد محل مقامات و پیمانکاران فدرال را ردیابی کند و پرونده های اطلاعات شخصی را ایجاد کند. ” هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه در جلسه توجیهی منظم گفت ، چین اقدامات لازم را برای حمایت از حقوق قانونی شرکت ها با توجه به دستور ترامپ انجام خواهد داد و افزود که ایالات متحده از قدرت ملی خود سوusing استفاده می کند.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “ترامپ هشت برنامه دیگر را برای تشدید تنش با چین ممنوع می کند” متشکریم. برای اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، به این سایت مراجعه کنید صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *