نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بنیانگذار ویکیلیکس آسانژ تصمیم قاضی استرداد در انگلیس

[ad_1]

جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس از بالکن سفارت اکوادور ، در مرکز لندن ، انگلیس ، 5 فوریه 2016 صحبت می کند. تصویر: ویکی مدیا

آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس برای شنیدن تصمیم قاضی استرداد انگلیس

جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس ، امروز دوشنبه خواهد فهمید که آیا یک قاضی انگلیس استرداد وی به ایالات متحده را برای مواجهه با اتهاماتی از جمله جاسوسی درباره صدور اسناد محرمانه نظامی آمریکا تصویب کرده است.

مقامات آمریکایی آسانژ 49 ساله متولد استرالیا را به اتهام توطئه برای هک کامپیوترهای دولتی و نقض قوانین حفظ حریم خصوصی ، انتشار تعداد زیادی از بایگانی های محرمانه نظامی و کابل های دیپلماتیک ، بیش از یک دهه پیش ، متهم به آسانژ 49 ساله متولد استرالیا کردند. وکلای وی گفتند اگر آسانژ استرداد شود و سپس به جرم جاسوسی مقصر شناخته شود ، می تواند به 30 تا 40 سال زندان محکوم شود ، هرچند دادستان ها می گویند که وی تا 63 ماه زندان خواهد داشت.

هرکسی که تصمیم روز دوشنبه خود را از دست بدهد احتمالاً به دادگاه عالی لندن متوسل می شود و پرونده می تواند به دادگاه عالی پادشاهی انگلستان مراجعه کند که نتیجه نهایی را بیشتر به تأخیر می اندازد. دادستان های ایالات متحده و مقامات امنیتی غربی ، آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس را دشمن بی پروا و خطرناک دولت می دانند ، که اقدامات وی جان مأمورانی را که نام آنها در این مطالب است به خطر می اندازد.

تیم حقوقی نماینده ایالات متحده در این ادعا اختلاف نظر داشتند و گفتند كه دادستان های فدرال آمریكا از در نظر گرفتن نظر سیاسی هنگام تصمیم گیری منع شده اند.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله در اخبار “بنیانگذار ویکیلیکس آسانژ برای شنیدن تصمیم قاضی انگلیس برای استرداد به ایالات متحده” اختصاص دادید ، متشکریم. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.