نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بعداً از هر 10 بیمار بستری مبتلا به کووید ، یک نفر دیابت تشخیص داد

[ad_1]

بعداً از هر 10 بیمار بستری مبتلا به کووید ، یک نفر دیابت تشخیص داد
اعتبار: PX در اینجا

بر اساس گزارشی در ژورنال دیابت ، چاقی و متابولیسم ، از هر 10 بیمار بستری مبتلا به کووید ، یک نفر بعداً مبتلا به دیابت تشخیص داده شد.

IT ادعا می کند که یکی از خطرناک ترین اثرات کووید التهاب داخلی و مشکلات انسولین است که در برخی موارد منجر به دیابت می شود.

در این گزارش آمده است ، گرچه دیابت ، که باعث ایجاد سطح بسیار زیادی از گلوکز خون می شود ، یک عامل خطر محسوب می شود ، اکنون می تواند یکی از پیامدهای Covid-19 باشد.

طبق مقاله ای که در ماه نوامبر منتشر شد و در گزارش Business Insider به آن استناد كرد ، پس از آن بیش از یك نفر از هر 10 بیمار ویروسی کرونا كه مجبور به بستری شدن در كوید بودند در دیابت تشخیص داده شدند.

محققان اذعان کردند ، در برخی از این موارد ، بیماران در این مطالعه که 3 هزار و 711 داوطلب را درگیر کرده است ، ممکن است دیابت تشخیص داده نشده داشته باشند.

دکتر خوزه آلمن ، دستیار غدد درون ریز در لاگون هلث ، به بیزینس اینسایدر گفت ، با این حال ، شواهد نشان می دهد که Covid-19 ممکن است برای بدتر کردن بیماری های متابولیکی که بیماران قبلاً در دیابت نوع 2 دارند ، کافی باشد.

“شرایط استرس منجر به افزایش سطح هورمون های نظارتی می شود که قند خون را افزایش می دهد تا به بدن کمک کند تا با تهدیدی که روبرو است مانند بیماری یا آسیب دیدگی مقابله کند.”

“برای افرادی که آسیب شناسی قبلی دارند ، این ممکن است بیش از حد باشد.”

با توجه به این آسیب شناسی های قبلی ، دیابت ، چاقی ، مقاومت به انسولین یا فشار خون بالا برجسته است.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “از هر 10 بیمار بستری مبتلا به Covid یک نفر بعداً دیابت تشخیص داد” متشکریم. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *