نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بستری شدن در بیمارستان برای درمان فشرده ویروس کرونا از ماه اکتبر کمترین است

[ad_1]

بستری شدن در بیمارستان ویروس کرونا در مراقبت های ویژه کمترین میزان از ماه اکتبر است
منبع: pixabay / silas camargo

بر تعداد بستری شدن برای ویروس کرونا در مراقبت های ویژه به کمترین رقمی رسیده است که آخرین بار در اکتبر سال گذشته مشاهده شد. بروز عفونت ویروس کرونا در این ماه 28 درصد کاهش یافته است و تعداد کل پذیرفته شدگان در شرایط بحرانی با 1655 بیمار مبتلا به کوید در سطح ماه اکتبر است. این بدان معناست که 16.8٪ از تختخوابهای مهم در اسپانیا توسط افراد مبتلا به ویروس کرونا اشغال شده است. اگرچه وضعیت در جوامع به میزان قابل توجهی متفاوت است ، اما در گالیسیا 3٪ و در مادرید 35٪ است. بنابراین ، کاهش تعداد پذیرش در بیمارستان در حال حاضر منجر به برچیده شدن تخت ها شده است: هزاران مکان کمتر از اول فوریه وجود دارد ، زمانی که امسال به اوج پذیرش در بخش مراقبت های ویژه با نزدیک به 5000 بیمار بستری رسید.

همانطور که گزارش شده است ال پائیس، طبق آخرین آمار وزارت بهداشت ، با اطلاعات مربوط به سال 2017 ، قبل از همه گیری ، سیستم بهداشتی اسپانیا حدود 4400 تخت حیاتی داشت. با افزایش بحران بهداشت ، این زیرساخت از کار افتاد و در پایان ماه مارس ، بخش های مراقبت ویژه آنها به بیمارستان ها ، بخش های مراقبت ویژه ، اتاق های عمل ، اتاق های موقت با گیرنده های اکسیژن و دستگاه تنفس گسترش یافته بودند.

این ارقام در آن زمان گیج کننده تر بود ، زیرا در آن زمان هیچ گزارشی از بیماران بستری در بیمارستان وجود نداشت ، اما تعداد موارد جمع شده بود ، اما حتی این داده ها جریان بیماران را متبلور می کرد: در سال 2020 ، آنها قبلاً از بخش مراقبت های ویژه عبور کرده بودند. مادرید ، یکی از معدود جوامع گزارش دهنده شیوع ، در آن زمان با 1500 مورد Covid در مراقبت های ویژه ، تقریباً ساختار خود را سه برابر کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *