نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ایستگاه فضایی بین المللی برای اولین بار تاریخی آماده است

[ad_1]

ناسا
ماموریت SpaceX Crew-2 ناسا در 23 آوریل لغو شد. تصویر: ناسا

فضانوردان ناسا SpaceX Crew-2 در ایستگاه فضایی بین المللی فضاپیمای Crew Dragon Endeavour خود را از روز چهارشنبه 21 ژوئیه منتقل می کنند و این اولین باری تاریخی است که دو فضاپیمای تجاری مختلف ایالات متحده که برای خدمه ساخته شده اند به طور همزمان به ریز جاذبه متصل می شوند. .

فضانوردان ناسا شین کیمبرو و مگان مک آرتور ، فضانورد آکیهیکو هوشیده و فضانورد ESA (آژانس فضایی اروپا) فضانورد JAXA (آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن) و توماس پسکه فضانورد ESA (آژانس فضایی اروپا) حدود ساعت 4.30 بعد از ظهر از بندر جلو تا هماهنگی ایستگاه سوار بر فضاپیمای Crew Dragon می شوند. ماژول در ساعت 6.45 صبح فضاپیما در ساعت 7.32 صبح دوباره به بندر ایستگاه سوار می شود.

با جابجایی ، بندر جلوی هارمونی برای لنگر انداختن بوئینگ CST-100 Starliner پاک می شود ، برنامه ریزی شده برای پرتاب جمعه 30 ژوئیه ، به عنوان بخشی از ماموریت پرواز Boat Orbital Flight Test-2 ناسا. این پرواز تمام توانایی های Starliner را از پرتاب تا پهلوگیری ، ورود مجدد جوی و فرود در صحرا در غرب ایالات متحده آزمایش می کند. این مأموریت اطلاعات ارزشمندی را در مورد سیستم حمل و نقل خدمه بوئینگ فراهم می کند و به ناسا کمک می کند تا Starliner و موشک Atlas V اتحادیه Launch Alliance را برای پروازهای منظم فضانوردان به و از ایستگاه فضایی تأیید کنند.

این دومین جابجایی بندر فضاپیمای Crew Dragon خواهد بود. ماموریت SpaceX Crew-2 ناسا 23 آوریل از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا پس گرفته شد و در 24 آوریل در ایستگاه فضایی قرار گرفت. خدمه 2 ، که قصد دارد اوایل تا اواسط ماه نوامبر برگردد ، دومین شش ماموریت مجاز است که خدمه ناسا و اسپیس ایکس به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری آژانس برنامه ریزی کرده اند.

می توانید بارگیری تاریخی را تماشا کنید اینجا.


از شما برای خواندن متشکریم ، و حتماً اخبار هفته هفته را برای همه اخبار محلی و بین المللی خود ببینید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *