نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ایتالیا به افتخار کارگران بهداشت همه گیر 2 یورو سکه ضرب می کند


Grazie: ایتالیا به افتخار کارگران بهداشت همه گیر 2 یورو سکه ضرب می کند
سه میلیون سکه در منطقه یورو در ماه مه یا ژوئن منتشر خواهد شد – منبع تصویر: توییتر

به افتخار مردان و زنان شجاعی که با یکی از مرگبارترین شیوع کوید مبارزه کردند ، ایتالیا به احترام کارکنان بهداشتی کشور یک سکه 2 یورویی ضرب می کند.

در ماه دسامبر ، دولت ایتالیا سکه را اعلام کرد و اکنون از اولین عکس های نمونه های اولیه ضرب شده و همچنین جزئیات عرضه آن رونمایی کرده است. این سکه 2 یورویی شامل دو کارگر بهداشت زن و مرد است که با لباس و ماسک ، در کنار کلمه “Grazie” – متشکرم – به احترام پزشکان شجاع ، پرستاران و سایر کادر پزشکی خط مقدم که با بحران عظیم ایتالیا مبارزه کردند ، کووید.

یک صلیب در کنار کارگران در سمت چپ و یک قلب در سمت راست چاپ شده است. وزارت اقتصاد ایتالیا سکه های لمس کننده را اعلام کرد و گفت 3 میلیون از آنها با 6 میلیون یورو ضرب می شوند. قرار است در ماه مه یا ژوئن راه اندازی شوند و در تمام کشورهای منطقه یورو ، از آمستردام تا آتن ، جریمه قانونی خواهند شد.

همراه با ادای احترام به کارمندان بهداشت ، ایتالیا از انتشار سکه های جدید یورو که از دیگر آیکون های تاریخ و فرهنگ این کشور تجلیل می شود ، خبر داد. در میان آنها دانته آلیگیری ، شاعر فلورنتیایی ، نویسنده سه گانه محترم “کمدی الهی” وجود دارد که برای او در سال 2021 700 سال از مرگ او می گذرد.

Caravaggio ، استاد ارشد دوره رنسانس ، همچنین انیو موریکونه ، آهنگساز افسانه ای فیلم ، که سال گذشته در سن 91 سالگی درگذشت و به خاطر امتیازهای مشهورش در کلاسیک اسپاگتی غربی به یادگار مانده است ، روی سکه جدیدی نقش بسته است.

وزارت اقتصاد ایتالیا گفت که این سکه ها شخصیت های فرهنگی و تاریخی این کشور ، از جمله قهرمانان اخیر سلامتی را جشن می گیرند تا “وحدت و انسجام طبیعی” کشور را که طی 12 ماه گذشته در طی همه گیر شدن به شدت رنج برده است ، تقویت کنند.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “Grazie: سکه 2 یورویی نعناع ایتالیایی به افتخار متخصصان بهداشت همه گیر” متشکریم. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، از صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو دیدن کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *