نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اکنون سرطان پستان معمول ترین سرطان تشخیص داده شده در جهان است

[ad_1]

سرطان پستان در حال حاضر شایعترین سرطان در جهان است
اعتبار: توییتر / مراقبت های بهداشتی

اکنون سرطان پستان معمول ترین سرطان تشخیص داده شده در جهان است.

به گفته کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) به مناسبت روز جهانی سرطان 2021 (4 فوریه) ، چشم انداز جهانی سرطان در حال تغییر است.

براساس آمارهای آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) ، سرطان پستان در حال حاضر از سرطان ریه به عنوان شایع ترین سرطان در جهان پیشی گرفته است.

برای افزایش آگاهی ، WHO اکنون میزبان اولین جلسه از مشاوره ها برای ایجاد یک ابتکار جدید جهانی سرطان پستان است که بعداً در سال 2021 آغاز می شود.

این همکاری بین WHO ، IARC ، آژانس بین المللی انرژی اتمی و سایر شرکای چند بخشی با هدف کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان پستان با ارتقا health سلامت پستان ، بهبود تشخیص به موقع سرطان و اطمینان از دسترسی به مراقبت های با کیفیت انجام می شود.

این سازمان گفت: “WHO و جامعه سرطان با واکنش فوری جدیدی برای مقابله با سرطان پستان و پاسخگویی به فشار رو به رشد جهانی سرطان ، که افراد ، جوامع و سیستم های بهداشتی را تحت فشار قرار می دهد ، پاسخ می دهند.”

در دو دهه گذشته ، تعداد کل افراد مبتلا به سرطان تقریباً دو برابر شده است ، از تقریبا 10 میلیون نفر در سال 2000 به 19.3 میلیون نفر در سال 2020.

WHO می گوید ، امروز از هر پنج نفر در جهان یک نفر در طول زندگی خود به سرطان مبتلا می شود.

پیش بینی ها حاکی از آن است که تعداد مبتلایان به سرطان در سالهای آینده حتی بیشتر خواهد شد و در سال 2040 نزدیک به 50 درصد بیشتر از سال 2020 خواهد بود.

تعداد مرگ و میر ناشی از سرطان نیز از 6.2 میلیون نفر در سال 2000 به 10 میلیون مورد در سال 2020 افزایش یافته است.

بیش از یک مورد از هر شش مرگ به دلیل سرطان است.

در حالی که تغییر سبک زندگی ، مانند رژیم های غذایی ناسالم ، عدم فعالیت بدنی ، استفاده از دخانیات و مصرف الکل مضر ، در افزایش بار سرطان نقش داشته است ، WHO می گوید که بخش قابل توجهی را می توان به افزایش طول عمر نسبت داد ، زیرا خطر سرطان با سن.

“این نیاز به سرمایه گذاری در زمینه پیشگیری از سرطان و کنترل سرطان را با تمرکز بر سرطان های موجود مانند سرطان های پستان ، دهانه رحم و کودکان تقویت می کند.”

“همه گیری کوید مشکلات تشخيص ديررس و عدم دسترسي به درمان را تشديد کرده است. آنها در همه جا یافت می شوند ، به ویژه در کشورهای با درآمد کم و متوسط. علاوه بر برخورد با اختلالات خدمات ، افراد مبتلا به سرطان در معرض خطر بیشتری از بیماری جدی و مرگ ناشی از Covid-19 هستند. “

یک مطالعه WHO که در سال 2020 انجام شد نشان می دهد که درمان سرطان در بیش از 40٪ از کشورها در طی همه گیری بررسی شده است.

یافته های این مطالعه توسط مطالعات منتشر شده پشتیبانی می شود که نشان می دهد تأخیر در تشخیص معمول است ، در حالی که قطع و قطع به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در همین حال ، ثبت نام در آزمایشات بالینی و نتایج تحقیقات کاهش یافته است.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله اختصاص دادید ، متشکرم “” سرطان پستان در حال حاضر شایعترین سرطان تشخیص داده شده در جهان است “. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *