نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

انسان های مدرن 5000 سال زودتر از آنچه انتظار می رفت به پرتغال رسیدند

[ad_1]

انسان های مدرن 5000 سال زودتر از آنچه انتظار می رفت به پرتغال رسیدند
نمایی از حفاری های انسان اولیه اولیه (پیش زمینه) و لایه های نئاندرتال (پس زمینه) در لاپا دو پیکاریرو. تصویر: جاناتان هاوس

انسانهای امروزی حدود 5 هزار سال زودتر از آنچه قبلاً شناخته شده بود ، وارد پرتغال ، غربی ترین قسمت اروپا شدند.

کشف ابزارهای سنگی مورد استفاده مردم مدرن در پرتغال مربوط به دوره های قبلی است و ساعت را به افرادی که وارد اروپا می شوند برگردانده است.

ابزارهای یافت شده در غاری به نام لاپا دو پیکاریرو ، واقع در نزدیکی ساحل اقیانوس اطلس در مرکز پرتغال ، این مکان را به یافته های مشابه از سراسر اوراسیا و دشت روسیه پیوند می دهد. این ابزارها حضور انسانهای مدرن را در اروپای غربی در زمانی که قبلاً تصور می شد نئاندرتال ها در این منطقه حضور دارند ، ثبت می کنند.

لوکاس فریدل ، مردم شناس در دانشگاه بوهمیا غربی در پیلسن ، جمهوری چک می گوید: “این سوال که آیا آخرین نئاندرتال های زنده مانده در اروپا توسط انسانهای امروزی جایگزین یا جذب شده اند ، یک مساله طولانی مدت و حل نشده در انسان شناسی دیرینه است.” به “تاریخ های اولیه برای توپ های سنگی اورینیاک در پیکاریرو احتمال اینکه انسان های مدرن به سرزمینی که مدت ها عاری از نئاندرتال ها بوده است را منتفی کند و این خود هیجان انگیز است.”

تا کنون ، قدیمی ترین شواهد مربوط به انسان های مدرن در جنوب رودخانه ابرو در اسپانیا از Bajondillo ، محل غار در ساحل جنوبی آمده است. کشف مدفوع سنگی ، که به عنوان Auriniac شناخته می شود ، فناوری مرتبط با انسانهای اولیه اولیه در اروپا در زمینه چینه شناسی محافظت شده در پیکاریرو ، شواهد قطعی را برای ورود انسانهای اولیه اولیه ارائه می دهد.

پروفسور جاناتان هاوس می گوید: “باهاندیلو شواهد تحریک کننده اما متناقضی ارائه داد که نشان می دهد انسان های مدرن زودتر از آنچه تصور می کردیم در این منطقه بوده اند.” “شواهد موجود در گزارش ما قطعاً از پیامدهای باهاندیلو برای ورود افراد اولیه اولیه پشتیبانی می کند ، اما هنوز مشخص نیست که چگونه آنها به اینجا رسیده اند. ممکن است مردم در امتداد رودخانه های داخلی-غربی در داخل کشور مهاجرت کرده باشند ، اما یک مسیر ساحلی هنوز امکان پذیر است. “

جان یلن ، مدیر برنامه باستان شناسی و باستان شناسی در بنیاد ملی علوم ، که از بنیاد ملی علوم حمایت می کند ، گفت: “تکثیر انسان های آناتومیکی مدرن در اروپا هزاران سال پیش برای درک ما از این که ما به عنوان یک گونه جهانی از کجا آمده ایم ضروری است.” کار “این یافته شواهد قابل توجه جدیدی ارائه می دهد که به تحقیقات آینده در مورد بررسی زمان و مکان ورود انسانهای مدرن از نظر آناتومیکی به اروپا و تعامل آنها با نئاندرتال ها کمک می کند.”

غار پیکاریرو به مدت 25 سال مورد کاوش قرار گرفته است و در 50 هزار سال گذشته رکورد شغل انسان را ثبت کرده است.

صحرا تالامو از دانشگاه بولونیا ، ایتالیا و موسسه ماکس پلانک برای انسان شناسی تکاملی در لایپزیگ ، آلمان ، به تیم تحقیقاتی پی بردند تا سن حرفه های اولیه انسانی مدرن و نئاندرتال ها را تعیین کنند. او از پیشرفته ترین پیش درمان استخوان و طیف سنجی جرمی سریع (AMS) برای شناسایی استخوان هایی استفاده کرد که شواهدی از بریدگی و شکستگی های عمدی توسط انسان برای استخراج مغز استخوان را نشان می دهد ، یک غذای بسیار با ارزش و مغذی که توسط مردم باستان مصرف می شد. نتایج این دوستیابی ورود انسان مدرن را بین 41000 تا 38000 سال نشان می دهد. آخرین اشغال نئاندرتال ها در این مکان بین 45000 تا 42000 سال پیش انجام شد.

طالمو گفت: “نتایج رادیوکربن از لاپا تا پیکاریرو نه تنها از نظر روش تعیین تاریخ بسیار دقیق است ، بلکه کار دقیق باستان شناسان را در محل نشان می دهد.” “اهمیت همکاری متخصص رادیوکربن و باستان شناسان برای به دست آوردن زمان بندی دقیق ، مانند مورد پیکاریرو ضروری است.”

در حالی که تاریخ ها نشان می دهد که انسان های مدرن پس از انقراض نئاندرتال ها وارد شده اند ، غار اولیویرا در مجاورت خود شواهدی از بقای نئاندرتال ها تا 37000 سال پیش دارد. این دو گروه ممکن است چندین هزار سال در این منطقه با هم همپوشانی داشته باشند.


از اینکه وقت خود را برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید متشکریم ، لطفاً مطمئن شوید به وب سایت یورو ویکلی نیوز (اخبار هفته ای یورو) برای همه اخبار محلی و بین المللی فعلی خود مراجعه کرده و ما را دنبال کنید. فیس بوک و اینستاگرامبه[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *