نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اعتراضات گسترده در بغداد در سالگرد ترور سلیمانی

[ad_1]

اعتراضات گسترده در بغداد در سالگرد ترور سلیمانی
ژنرال قاسم سلیمانی از سپاه پاسداران ایران در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در 3 ژانویه 2020 کشته شد. – منبع تصویر: توییتر

ده ها هزار معترض خشمگین به مناسبت اولین سالگرد ترور ژنرال سلیمانی ایرانی به خیابانهای بغداد عراق ریختند.

ژنرال كاسم سلیمانی در تاریخ 3 ژانویه 2020 توسط یك هواپیمای بدون سرنشین آمریكایی به كاروان اتومبیل خود در نزدیكی كشته شد فرودگاه بغداد. دولت آمریكا ادعا می كند كه رهبر ارشد ارتش ایران ، كه نیروهای نخبه قدس سپاه پاسداران این كشور را رهبری می كرد ، در پشتیبان نظامیان آمریكایی در خاورمیانه قرار دارد.

جمعیت عظیمی از عراقی های خشمگین به مناسبت سالگرد ترور ، میدان اصلی پایتخت را شلوغ کردند و بسیاری از آنها پلاکاردهایی از سلیمانی و یار وی ، ابومهدی المهندی ، که یک گروه شبه نظامی را رهبری می کرد و همچنین در این ترور کشته شد ، در دست داشتند. بسیاری شعارهای ضدآمریکایی مانند “آمریکا شیطان بزرگ است” سر دادند و خواستار عقب نشینی نیروهای آمریکایی از عراق شدند.

به دنبال کشتارهای سال گذشته ، ایران حملات موشکی به دو پایگاه عراقی را در خود جای داد که سربازان آمریکایی را در خود جای داده و برخی را دچار ضربه مغزی کرد. علی حسینی خامنه ای ، رهبر معظم ایران ، حدود دو هفته قبل از اولین سالگرد ترور وی ، در دیدار با خانواده این سردار ارشد ، در پاسخ به سو assass قصد ، سوگند انتقام خود را تجدید کرده است.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله خبری “اعتراضات گسترده در بغداد به مناسبت سالگرد ترور سلیمانی” اختصاص دادید متشکرم. برای دریافت اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار سراسر جهان ، به صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو مراجعه کنید.

مقاله قبلیگری و دستگاه های ضربان ساز قلب گری مارسدن در سن 78 سالگی درگذشت

آواتار[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *